W ramach działającej w naszej szkole Lokalnej Akademii Cisco. 9 lutego, nasi uczniowie na kierunku TECHNIK INFORMATYK klas 1 i 2 brali udział w zajęciach on-line poświęconych tematyce bezpieczeństwa informatycznego.
Wykład był poświęcony zagrożeniom jakie obecnie są występują w internecie. Omówione zostały techniki  manipulacyjne z których korzystają osoby wyłudzający dane. Zwrócono uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem bezpłatnych Hotspotów, które stały się tak popularne, że ludzie często łączą się z nimi bez zastanowienia, udostępniając swoje dane o czym niejednokrotnie nawet nie wiedzą.
Podczas seminarium zwrócono uwagę na formy zabezpieczania swoich danych np. przez dwuetapową autoryzację.

Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie zajęć byli p.Mariusz Gronkowski, p.Grzegorz Małek i p.Zbigniew Szałaj.

Uczniowie się szkolą

Dnia 28 stycznia 2021 roku uczennice klasy  II Technik reklamy wraz z opiekunem panią Joanną Radecką uczestniczyły w szkoleniu zorganizowanym przez terenowy oddział ZUS w Krasnymstawie. Spotkanie przeprowadzono online za pośrednictwem narzędzia Webex Events.

Temat wydarzenia:
ROZPOCZYNASZ PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ-MASZ WYBÓR.

Szkolenie przeprowadził kierownik Biura Terenowego w Krasnymstawie ZUS Oddział w Biłgoraju pan Piotr Kucharczyk. Zapoznał uczestników z zagadnieniami  takimi jak: ulga na start, preferencyjne składki, mały ZUS+ oraz ubezpieczenia zdrowotne. Zdobyta na spotkaniu wiedza  ma ułatwić  młodym ludziom zakładanie własnej firmy.

Joanna Radecka

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej: Polskie tradycje bożonarodzeniowe. Prezentacja przygotowana  została pod kierunkiem Doroty Wertani podczas  zajęć plastycznych, przez uczniów klas pierwszych. Każda klasa najpierw zbierała materiały, prezentowała je i później pracowała wspólnie nad stworzeniem prezentacji na temat naszych polskich tradycji świątecznych. Ostatnim etapem była autorefleksja uczniów nad pracami i wybranie najlepszej, tej która zasługuje na opublikowanie na szkolnej stronie internetowej. Zwycięską okazała się prezentacja wykonana przez uczniów klasy 1 TEL. Gratulujemy!

Prezentacja do pobrania - TUTAJ

Dorota Wertani

Dnia 2 grudnia 2020 roku odbyła się gala finałowa II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży pod hasłem „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika” zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się online.

Gratulacje laureatom konkursu złożyli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik oraz Zastępca Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Magdalena Wachnicka-Witzke.

Pani prezes Aleksandra Hadzik pogratulowała autorom najlepszych filmów talentu oraz kreatywności w interpretacji tematu konkursu, a także podziękowała za aktywność i pasję w prezentowaniu zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie.

Wśród wyróżnionych już po raz drugi znalazł się Wojciech Bartosiak, uczeń klasy III o profilu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w Zespole Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie, który w ubiegłym roku podczas pierwszej edycji konkursu także został jego laureatem.
Opiekunem ucznia podczas pracy nad konkursowym filmem był nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Adam Korkosz.
Opracował Mirosław Sulima

Miło nam poinformować, iż dwóch naszych uczniów z Technikum Nr 2 kształcącego w zawodzie Technik Informatyk zostało wyróżnionych Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

Są to Adrian Kmieć z klasy II TI, której wychowawcą jest pan Zbigniew Szałaj oraz Jakub Knap z klasy III TI, której wychowawcą jest pan Wojciech Medak.

To zaszczytne wyróżnienie przyznano 7 092 osobom. Nasi uczniowie znaleźli się w tej grupie. Obaj Panowie zasłużyli na stypendia swoją ciężką pracą, która zaowocowała najwyższa średnią ocen w szkole.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Jesteśmy z Was dumni!!!