11 października 2021 r na terenie naszej szkoły zostały posadzone dwa dęby szypułkowe w ramach akcji "Dzień Drzewa". Jako szkoła partnerska Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie otrzymaliśmy dwie sadzonki drzew, które pani dyrektor Renata Burdan wraz z wicedyrektor Justyną Wolską i  kierownikiem kształcenia praktycznego panem Mirosławem Kowalskim posadziła na terenie przyszkolnym. W wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki. Tego rodzaju działania poszerzają świadomość proekologiczną młodzieży  i pozytywnie wpływają na walory estetyczne otoczenia. Dzięki takim akcjom podkreślamy rolę drzew  jako producentów tlenu oraz pochłaniaczy dwutlenku węgla w przyrodzie.
Oto fotorelacja.

Wycieczka do Warszawy

Uczniowie z klas IV TI, IV TH, IV TG, III TR, III TG wraz z opiekunami Panią Dyrektor Renatą Burdan i p. Moniką Matwiej 13 września 2021 r. wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Organizatorem i fundatorem wyjazdu była Pani Poseł RP Teresa Hałas.

Młodzież zwiedziła gmach Sejmu RP, salę sejmową oraz poznała historię polskiego parlamentaryzmu. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Łazienkach Królewskich czyli zespole pałacowo-ogrodowym założony w XVIII w. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz wizyta w Belwederze. Pani przewodnik  przedstawiła dzieje obu obiektów, ich losy na przestrzeni wieków, jak również ich współczesne przeznaczenie.

Wyjazd był doskonałą formą integracji uczniów oraz ciekawą lekcją historii.

WSPOMNIENIA

Erasmus + konkurs 2019

Akcja 1 w sektorze: Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Projekt: „Staż zagraniczny – lepszy start w dorosłe życie”

realizowany przez Zespół Szkół Nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie

1. Projekt dedykowany był dla zawodów:
  • technik informatyk,
  • technik elektryk,
  • technik hotelarstwa.
  1. Główną częścią projektu była 4 tygodniowa mobilność w formie stażu zagranicznego. Docelowym miejscem pobytu młodzieży była Bolonia.
  2. Uczniowie zakwalifikowani już od czerwca 2021r. uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do wyjazdu i przebywania we Włoszech, które uwzględniały trudności i możliwości komunikacyjne i różnice społeczno-kulturowe. Młodzież uczyła się podstaw języka włoskiego i rozwijała umiejętność posługiwania się językiem angielskim w środowisku pracy. W czasie przygotowań uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się partnerowi włoskiemu uczestnicząc w wideokonferencjach.
  3. Kwota projektu w przeliczeniu na złotówki to 225556 zł.
  4. Młodzież otrzymała wsparcie finansowe w formie kieszonkowego ok. 400 euro.
  5. Uczestnicy projektu zakwaterowani byli w  DoveVivo Campus Bologna Mover, leżącym w spokojnej dzielnicy, blisko zabytkowego centrum miasta, w sąsiedztwie parku i centrum handlowego. Podczas pobytu młodzież miała okazję zdobyć doświadczenie zawodowe w kierunkach w jakich się kształci. W wolnym od pracy czasie uczniowie poznawali kulturę, zwyczaje Włochów  i przede wszystkim zabytki Bolonii: cudowne i duże historyczne centrum, najstarszy europejski uniwersytet, przepiękne gmachy publiczne, kamienice z portykami i kościoły, zabytkowe pomniki, fontanny oraz tętniące życiem miejskie place, gdzie wypoczywają mieszkańcy i turyści, sanktuarium Madonna  di San Luca, Polski Cmentarz Wojenny, a także monumentalny cmentarz Certosa. Organizowane były wyjazdy do jednych z najsłynniejszych i najpiękniejszych włoskich miast Wenecji, Rimini i Florencji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików.

Relację przygotowali: J. Ostrowska i M. Jurkowski

Dnia 01.09.2021 r. uczniowie klasy II TMR i II TO oraz nauczyciele reprezentowali  Zespół Szkół  Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie podczas uroczystości upamiętnienia 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej, aby uhonorować tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny i najwyższych wartości.  Organizatorami uroczystości byli:  Starosta Krasnostawski i Burmistrz Miasta Krasnystaw. Na uroczystość przybyli przedstawiciele młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego miasta i powiatu, kombatanci II wojny światowej, przedstawiciele duchowieństwa, pani Teresa Hałas, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Przewodniczący Rady Powiatu wraz z Radnymi Powiatu, Przewodniczący Rady Miasta wraz z Radnymi Miasta, Starosta Krasnostawski oraz Wicestarosta Krasnostawski, Zastępca Burmistrza Miasta Krasnystaw i przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele Stowarzyszeń i Organizacji Społecznych naszego miasta i powiatu. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy również żołnierzy z 19. Chełmskiego Batalionu Zmechanizowanego. Na grobach żołnierzy poległych w kampanii wrześniowej znicze zapalili przedstawiciele samorządów miasta i powiatu oraz uczniowie krasnostawskich szkół. Złożono również wieńce i wiązanki. Zebrani uczestniczyli we mszy świętej w intencji poległych w czasie II wojny światowej.

Cześć i chwała Bohaterom!