W dniu 21 lutego 2024 roku w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się drugi etap konkursu The Voice of Głowacki - “Bitwy”.

Znalazło się w nim po „Przesłuchaniach w ciemno” 15 uczestników, którzy zaprezentowali się w duetach oraz w utworach solowych.

Do etapu finałowego zakwalifikowali się:

drużyna Pana Michała Antoniaka: Lena Bielesza i Oliwia Nosal

drużyna Pana Damiana Chabrosa: Aleksandra Skrzypczak i Natasza Soboń

drużyna Pana Patryka Staszczyka: Julia Muda i Maja Szostak

drużyna Pana Sławomira Bandosza: Klaudia Żuk i Grzegorz Gierula

Jurorzy przyznali również “Złotą Kartę”, z którą do finału zakwalifikowała się  Lena Kuśmierczyk z drużyny pana Michała Antoniaka.

Dzięki firmie FOTO-STUDIO Sarzyńscy, która prowadziła transmisję na żywo zmagań uczestników w serwisie youtube, każdy mógł dołączyć do szerokiego grona naszej publiczności.

Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma oprócz nagrody pieniężnej również możliwość nagrania piosenki w profesjonalnym studiu nagrań.

Konkurs poprowadzili: Patrycja Miszczak i Maciej Domalewski.

Zdjęcia – Piotr Mąka

Zapraszamy na występy finałowe, które odbędą się 27 marca 2024 roku

w Krasnostawskim Domu Kultury o godzinie 10:00.

Konkurs przygotowały: Agata Maciejewska, Anna Kurzak, Justyna Mańkowska-Wrona, Eliza Chomik, Anna Stasiuk

GALERIA

14 lutego 2024 uczennice 2 klasy TH przygotowały piknik Walentynki z Erasmusem”
W szkole działała poczta walentynkowa, można było wziąć udział w konkursach tematycznych o programie Erasmus i Unii Europejskiej, układano walentynkowe puzzle i robiono śmieszne zdjęcia w foto ramce. Piknik był okazją do zaprezentowania projektów realizowanych z programu Erasmus i FERS. Walentynki z Erasmusem 2024
opiekę sprawowali Pani Magda Krzywicka-Iwan i Pan Mirosław Jurkowski

Dnia 17 lutego 2024 roku rozpoczęliśmy VII edycję konkursu powiatowego The Voice of Głowacki, organizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie oraz Krasnostawski Dom Kultury.

Młodzi wokaliści zaprezentowali się w wybranej przez siebie piosence podczas I etapu konkursu, tzw. „Przesłuchań w ciemno”.

Pani dyrektor Renata Burdan powitała uczestników, nauczycieli – opiekunów, trenerów wokalnych, jury konkursu oraz zgromadzoną publiczność. Życzyła wszystkim uczestnikom, aby ich talenty zostały odkryte, tak jak się to stało w przypadku Edith Piaff.

Następnie razem z panem Damianem Kozyrskim uroczyście rozpoczęli konkurs.

Jury w składzie: pan Michał Antoniak, pan Patryk Staszczyk, pan Damian Chabros, pan  Sławomir Bandosz, oceniało umiejętności i walory muzyczne, dobór repertuaru do wieku oraz możliwości wykonawców, nie widząc ich w czasie prezentacji utworu.

W wyniku „Przesłuchań w ciemno” skompletowano następujące drużyny, które zawalczą o udział w finale podczas II etapu konkursu, „Bitew”, 21 lutego 2024 roku.

Drużyna nr 1 - Pan Michał Antoniak: Oliwa Nosal, Kinga Miszczak, Lena Kuśmierczuk, Lena Bielesza

Drużyna nr 2 - Pan Damian Chabros: Nela Franczak, Anita Andruszkiewicz, Aleksandra Skrzypczak, Natasza Soboń

Drużyna nr 3 - Pan Patryk Staszczyk: Natalia Barańska, Maja Szostak, Oliwia Mazurek, Julia Muda

Drużyna nr 4 - Pan Sławomir Bandosz: Julia Krupa, Klaudia Żuk, Karolina Żebrowska, Grzegorz Gierula

Wykonawcom i ich trenerom życzymy miłej współpracy podczas przygotowań do „Bitew” i powodzenia w walce o Finał.

Organizatorzy konkursu: Agata Maciejewska, Anna Kurzak, Justyna Mańkowska-Wrona, Anna Stasiuk, Eliza Chomik

GALERIA

Uczniowie: Jakub Tarnowski (4 TG), Hubert Kołodziejczyk (4 TEL) i Łukasz Wojnarowski (4 TEL) przystąpili do udziału w XI Lubelskim Konkursie Statystyczno-Demograficznym Sigma Kwadrat organizowanym przez Pol­skie Towa­rzy­stwo Sta­ty­styczne, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Urząd Sta­ty­styczny w Lubli­nie.
Temat pracy konkursowej: „Przedstaw demograficzny portret mieszkańca miasta lub gminy, w której się uczysz na podstawie danych z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, uwzględniając m.in. wiek, wykształcenie oraz stan cywilny mieszkańców”.
Praca ta zapewniła udział w finale konkursu, do którego zakwalifikowało się 10 drużyn z województwa lubelskiego.
27 listopada 2023 r. uczniowie przystąpili do II etapu konkursu- testu z wie­dzy sta­ty­stycz­nej i demo­gra­ficz­nej. Ostatecznie zajęli V miejsce w województwie,  otrzymali nagrody rzeczowe w postaci czytników elektronicznych.

Opracowała:
Eliza Chomik

W dniu 8.11.23 w naszej szkole odbyło się  niezwykłe spotkanie z podróżnikiem grupy „Trzask” gdzie uczniowie mogli odbyć podróż do barwnego Maroka. Podczas prezentacji podziwiali wspaniałe krajobrazy ,zwyczaje mieszkańców, ich różnorodną  kuchnię, zaklinaczy węży. Dowiedzieli się jak pozyskać olej  arganowy oraz  mieli okazję nauczyć się zakładania turbanu pustynnego. Opracowała Dorota Włodarczyk