Trwają prace remontowe w naszej szkole w ramach programu " Mocni energią". Oto kilka zdjęć z bieżącej sytuacji.

W dniu 24  czerwca 2022 roku  w Zespole Szkół Nr 2 w Krasnymstawie  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 , które prowadzili Nikola Kubik klasa III TO i Mikołaj Szałański  klasa III TG. Serdecznie  gościliśmy przybyłych na naszą uroczystość gości:

• Panią Teresę Hałas  Poseł na Sejm  RP
  • Pana  Marka Nowosadzkiego  Wicestarostę Krasnostawskiego
  • Pana Mirosława Księżuka  Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu
  • Panią Justynę Przysiężniak  Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu
  • Panią Aleksandrę Stachulę  Naczelnika Wydziału Oświaty  Kultury i Promocji Powiatu.

Dyrektor Szkoły pani Renata Burdan pogratulowała uczniom ukończenia  roku szkolnego i życzyła sukcesów w przyszłym . Do tych życzeń przyłączyli się także zaproszeni goście.

Kolejnym ważnym momentem uroczystości było ogłoszenie  nagrody SKOCZKA, ufundowanej przez Radę Rodziców ZS Nr 2, którym została Natalia Sadowska z klasy III GTR.

Stypendia  Starosty Powiatu Krasnostawskiego za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali: Adrian Kmieć III TI, Jakub Kata III TI, Karolina Turczyńska III TG i Aleksandra Kasprzak III TO

Następnie pani Dyrektor wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, wręczając im nagrody i dyplomy.

Wiele wzruszeń wywołały słowa pożegnania ze szkołą wygłoszone przez Panią Agnieszkę Rowińską Przewodniczącą Rady Rodziców  , których dopełnieniem były życzenia i piękne bukiety kwiatów dla dyrekcji, i gości .

Opracowała Dorota Włodarczyk

GALERIA

Dnia 21 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zawody naszej przyszłości i przeszłości" z organizowanego z okazji obchodów 100 - lecia Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosz Głowackiego w Krasnymstawie.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu krasnostawskiego. Wyróżnione prace zostały umieszczone w kalendarzu wydanym z okazji jubileuszu szkoły

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie :
Wiktoria Bochyńska uczennica klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej NR 4 w Krasnymstawie.
Maja Maciejewska uczennica klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej NR 5 w Krasnymstawie.
Michał Matysiak uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej NR 4 w Krasnymstawie.
Oskar Stręfner uczeń klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej NR 1 w Krasnymstawie.
Maja Pieczykolan uczennica klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej NR 1 w Krasnymstawie.
Julia Mierzyńska uczennica klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej NR 1 w Krasnymstawie.

W czwartek 9 czerwca 2022 r. odbyło się rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej, Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy z II LO im. C.K. Norwida.

W kategorii praca plastyczna szkół ponadpodstawowych, uczennica klasy III TG Karolina Turczyńska zajęła III miejsce, natomiast w kategorii praca indywidualna (prezentacja multimedialna) Marcin Frącek z klasy II TI otrzymał wyróżnienie.

Prace konkursowe powstały pod kierunkiem nauczycielki historii p. Moniki Matwiej.

GALERIA

Obchodom 100-lecia Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego towarzyszyło wiele wydarzeń związanych z tak pięknym jubileuszem.

Jednym z nich była wystawa fotografii pana Stanisława Toczonego, absolwenta naszej szkoły. Na swoich zdjęciach uwiecznił jej wygląd, nauczycieli, lekcje i wycieczki, zabawy szkolne i chwile wolne od nauki.

Przede wszystkim zapisał na tych czarno-białych zdjęciach ludzi, swoich kolegów i koleżanki, którzy tworzyli historię naszej szkoły.

Oglądanie wystawy było dla licznie zgromadzonych absolwentów okazją do sentymentalnej podróży do lat młodości oraz często wzruszających wspomnień.

Panie Stanisławie dziękujemy za piękne zdjęcia.

Opracowała Anna Kurzak