W dniu 22 kwietnia 2022 r., w ramach Dnia Otwartego Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego, uczniowie ze szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego mogli zwiedzać szkołę, uczestniczyć w konkursach przedmiotowych, zapoznać się z wyposażeniem pracowni. Atrakcją dnia była prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tegoroczne spotkanie zainaugurowała wicedyrektor Justyna Wolska, podkreślając jak ważnym zagadnieniem jest przestrzeganie przepisówi zachowanie ostrożności w ruchu drogowym. W dalszej części głos zabrał prowadzący prelekcję przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie, pan Tomasz Łysiak (egzaminator WORD), który przedstawił uczniom prezentację z zakresu aktualnych przepisów ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na przepisy dotyczące hulajnogi elektrycznej, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch.

Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna, podczas której młodzież mogła przekonać się, jak wygląda symulacja dachowania samochodem osobowym, przeprowadzona na specjalistycznym symulatorze, a także symulacja działania poduszki powietrznej w samochodzie. Podczas dachowania uczniowie mogli doświadczyć, jak zachowuje się samochód i będące w nim osoby oraz przedmioty w sytuacji wypadku i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas podróży. Miejmy nadzieję, że prezentacja z wykorzystaniem tego rodzaju symulatorów uświadomi biorącym udział  w spotkaniu, którzy już niedługo będą kierowcami, jak być odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Każdy, kto udał się na plac przy warsztatach szkolnych, mógł obejrzeć wyposażenie dydaktyczne, jakim dysponuje jeden z kierunków nauczania- technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Podczas dnia otwartego szkoła pokazała również najnowsze wyposażenie dydaktyczne wykorzystywane w nauczaniu w zawodach: technik hotelarstwa, technik optyk, technik geodeta, technik informatyk, technik programista, technik elektryk. Uczniowie klas hotelarskich  przygotowali słodki poczęstunek.