Dnia 16 października 2023 roku uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole szczególnie ważne święto – Dzień Patrona połączony z Dniem Edukacji Narodowej.

Pani dyrektor Renata Burdan serdecznie powitała nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, młodzież a wśród niej uczniów klas pierwszych, którzy tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie i zostali włączeni do społeczności Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie.  W swoim przemówieniu podkreśliła rolę pedagogów w kształtowaniu młodych ludzi oraz wyróżniła Nagrodami Dyrektora Szkoły nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Justyna Wolska, Mirosław Kowalski, Eugenia Szymaszek, Iwona Dobosz, Anna Kurzak, Agata Maciejewska, Edyta Pomijan, Monika Matwiej, Mirosław Sulima, Mirosław Jurkowski,  Justyna Mańkowska-Wrona, Jarosław Drąg, Urszula Szewczak,  Paweł Matycz, ks. Mirosław Bucior, Eliza Chomik, Sławomir Bandosz, Bożena Dziedzic, Renata Sadurska, Mariusz Gronkowski, Anna Stasiuk, Wojciech Medak, Zbigniew Szałaj, Jolanta Ostrowska, Mateusz Korzeniowski, Grzegorz Małek, Michał Mileniczuk, Ewa Bochyńska, Leszek Antoniak, Zdzisław Smyl, Agnieszka Suska i Anna Weremko.

Nagrody Starosty otrzymali: Adam Korkosz, Magda Krzywicka-Iwan, Anna Górnicka i Alicja Misztal.

W imieniu nagrodzonych podziękowała pani Justyna Mańkowska-Wrona.  Następnie młodzież złożyła gronu pedagogicznemu najserdeczniejsze życzenia i wręczyła kwiaty.

Do życzeń dołączył się starosta krasnostawski pan Andrzej Leńczuk, który życzył nauczycielom dalszych sukcesów w pracy oraz podkreślił, jak ważną rolę pełnią oni w wychowaniu młodego pokolenia.

Młodzież w montażu literackim przedstawiła osobę Bartosza Głowackiego – patrona naszej szkoły.

Uroczystość poprowadzili Nikola Kubik i Maksymilian Mróz, wiersze recytowały Luiza Dulbas i Patrycja Miszczak, losy patrona przedstawili Wiktoria Tłuczek i Mateusz Pachuta, o nagłośnienie zadbali Nikodem Szpak i Kacper Skubisz.

Uroczystość przygotowali wychowawcy klas pierwszych: Anna Kurzak, Edyta Pomijan, Dorota Włodarczyk, Weronika Pazyna, Marcin Góreczny. 

Opracowała Anna Kurzak

GALERIA